مروری بر آنچه گذشت...

گاهی هر چقدر آدم تلاش می کند که طرفدار تئوری توطئه نشود، به دلیل آن که ایرانی است و ایرانی از اسم کشورش خوشش می آید، بعضی سناریوهای تخیلی و کاملا بی اساس فکرش را جدا مشغول می کند، مثلا سناریوی زیر:

پرده اول:

"بهار عربی" به سوریه می رسد، اما با عدم سقوط سریع بشار اسد، جنگ مزمن و فرساینده می شود، نتیجتاً قسمتهایی از خاک سوریه از کنترل دولت سوریه خارج می شود. 

هیولای مرموزی بنام داعش در مناطق "امن سوریه" متولد می شود. با روشهای آدمکشی هالیوودی و پوشش رسانه ای هالیوودی وسیع از زمین و هوا...

داعش بسرعت در خاک عراق پیشروی می کند و قسمت های وسیعی از جغرافیا را عملا تحت کنترل می گیرد.

در رسانه های "بین اللملی" داعش تلویحا و عملا بنام کل خاورمیانه نوشته می شود و البته مسلمانان: " چه می شود کرد؟ خاور میانه همین است دیگر...موضوع خاورمیانه همیشه پیچیده است." حتی خود مردم خاورمیانه هم می گویند: از خاورمیانه چه انتظاری دارید؟

 

پرده دوم:

 

 

ملتهایی که عملا و واقعا با داعش در جنگ هستند هر کدام به نوعی تخریب وسیع رسانه ای شده و می شوند:

عراق: حکومت ناکارآمد، فاسد با سیاستهای تبعیض آمیز، وابسته به ایران

ایران: سودای احیای امپراطوری پارس، سیاست های تفرقه افکنانه، صدور تفکر شیعی به جهان

سوریه: بشار اسد و رژیم دیکتاتوری وابسته به ایران، استفاده از سلاح شیمیایی و ادامه بحران

ترکیه: سودای امپراطوری عثمانی، توسعه طلبی ارضی، سرکوب کردها، نسل کشی ارامنه و رقابت با ایران

روسیه: غول بی شاخ و دم، اشغالگر کریمه، با رهبری نیمه دیوانه که علنا به هیتلر تشبیه می شود. خطر اصلی و همیشگی  برای دموکراسی و آزادی در کل جهان!

علاوه بر تخریب رسانه ای پنج کشور فوق و سکوت خبری و عدم پوشش  مبارزه آنها با داعش و تلاششان برای آتش بس و صلح، "آن ائتلاف دیگر علیه داعش: ائتلاف عربی، اسراییلی، انگلیسی، آمریکایی" هر از گاهی مواضع پنج کشور اصلی درگیر مبارزه را به طور اتفاقی بمباران می کنند.

در میان مردم مبتلا شده به داعش در خاورمیانه، تنها یک قوم برگزیده به طور خاص پوشش رسانه ای بسیار مثبت و کمک نظامی از "ائتلاف علیه داعش" دریافت می کند:

شیرزنان کُرد با گیسوان بافته در خط مقدم با داعش در نبردند و یکی یکی در حال پس گرفتن "شهرها" از دژخیم...

کردستان عراق به عنوان تنها امید صلح و دموکراسی و تمدن در خاورمیانه مستبد و وحشی و روسیه جهانخوار معرفی می شود. مناطقی که به دست مبارزین کرد افتاده یا خواهد افتاد، با دقت وحساسیت از تعرض "عراق، سوریه، ترکیه وایران" دور نگه داشته می شود.

همزمان رییس جمهور آمریکا اعلام می کند که درونگرا شده و سیاست "ملت سازی" را دیگر دنبال نمی کند بلکه بسته به شرایط عمل می کند... او از کردستان خواسته  که همه پرسی برگزار نکند!

 

پرده یکی به آخر:

کردستان غیور پس از سرکوب تروریستها و بازپس گیری شهرها از داعش اعلام می کند که از دولت غیر غیور عراق خسته و ناامید شده و "با وجود مخالفت غرب" همه پرسی استقلال برگزار می کند....

عده ای از مردم همه دنیا که اخبار خاورمیانه را از "رسانه ها" دنبال می کنند، با خودشان می گویند: "چرا که نه؟"

 

به قول غیررسمی Karl Rove  مشاورسیاسی ارشد بوش پدر(طراح نظم نوین خاورمیانه):

"حالا ما یک امپراطوری هستیم، و وقتی وارد عمل می شویم، حقیقت خودمان را خلق می کنیم و وقتی شما مشغول مطالعه با دقت و درایت درباره آن حقیقت هستید، ما بار دیگر وارد عمل می شویم و حقایق تازه دیگری خلق می کنیم که می توانید آنها را هم مطالعه کنید و کارها اینطوری پیش می رود. ما بازی سازان تاریخیم و شما همگی اینجایید تا کارهای ما را مطالعه کنید"...

/ 0 نظر / 150 بازدید